ପ୍ରମୁଖ ଖବର
ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଲେମ୍ବୁ ଗରମ ପାଣି
benefits-of-drinking-hot-lemon-water

ଚା’ କିମ୍ବା କଫି କପ୍ ସହ, ଅନେକ୍ ଲୋକ ଦିନର ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ହେଲେ ଦିନର ଆରମ୍ଭ, ଚା’ କିମ୍ବା କଫି ସହ ନକରି , ଗରମ ପାଣି ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ରସ ସହ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଯାହାକି ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ଉଠିବା ପରେ , ହାଲ୍‌କା ଉଷୁମ୍ ପାଣିରେ କିଛି ବୁନ୍ଦା ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ,ପିଇବା ବେଶ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲେମ୍ବୁରସ ଗରମ ପାଣିର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ ।

-ଦିନର ଆରମ୍ଭ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ସହିତ କରିବା ଦ୍ୱାରା, ଶରୀରର ପାଚନ କ୍ରିୟା ସକ୍ରିୟ ହୋଇଥାଏ ।

-ଅତ୍ୟଧିକ ମୋଟାପଣକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଥିଲେ, ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଖାଲିପେଟରେ ଲେମ୍ବୁପାଣି ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା, ଏହା ବହୁତ୍ ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇଥାଏ । ଏପରି ପ୍ରତିଦିନ କରିବା ଦ୍ୱାରା, ଏହା ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ।

-ଲେମ୍ବୁରେ ଭିଟାମିନ୍ ‘ସି’ ଭରପୁର ରହିଥାଏ । ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା, ଏହା ଇମ୍ୟୁନିଟିକୁ ମଜବୁତ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ।

-ଲେମ୍ବୁପାଣି ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା, ଏହା ତ୍ୱଚାକୁ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଚମକ ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ।

-ଲେମ୍ବୁପାଣିକୁ ନାଚୁରାଲ ମାଉଥ୍ ଫ୍ରେସନର ହିସାବରେ ମଧ୍ୟ ମନାଯାଇଥାଏ । ଯେଉଁମାନଙ୍କର ମୁହଁରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ବାହାରିବା ସମସ୍ୟା ରହିଥାଏ ,ସେମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ଏହା ପିଇବା ଦ୍ୱାରା, ମୁଁହରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ବାହାରିବା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

ଅଧିକ ନ୍ୟୁଜ୍ ଅପଡେଟ୍ ପାଇଁ ଆମ ୱେବସାଇଟ odishaonweb.com ଓ ଫେସବୁକ୍ ପେଜ www.facebook.com/OdishaOnWeb ରେ ଜଡ଼ିତ ରୁହନ୍ତୁ ।